Google İstediğiniz Sonuca Hızlıca Ulaşma

label
label

Yeri geldiğinde Google'da onlarca sonuç arasında kalırız. İşte bazı ipuçlar sayesinde Google'da hem daha kolay, hem de tam bir şekilde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. İşte bu ipuçları...


Google'da arama yapma ipuçları;

  • Sadece Türkçe arama yapmayın: Google sadece Türkçe arama yapmak tüm sonuçlara ulaşmayı zorlaştırır. Her ne kadar Google, yabancı dildeki sonuçları gösterse de o sonuçlar bize yetecek seviyede değildir.
  • Tırnak işareti ile arama yapın: Aramalarınızın başına ve sonuna " işareti getirirseniz ("arama" şeklinde) Google size sadece o aramanızla alakalı sonuçları gösterir.
  • Resimli aramayı deneyin: Google Görsel Arama Sayfası gidip fotoğraf makinesi resmine tıklayıp bir resim yüklerseniz, Google size o resim hakkında öneri arama sunuyor ve o resme benzer başka resimler buluyor.
  • Yarı İngilizce arama yapma: Eğer Google'da İngilizce bir arama yapacaksanız ve İngilizce'yi çok az biliyorsanız yarı İngilizce bir arama yapabilirsiniz. Örneğin hızlı araba (yani İngilizce'siyle fast car) yerine fast araba diye arama yaptığınızda da istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız.
PAYLAŞ:

Benzer Yazılar

avatar

güzel bilgi şahsen teşekkürler :)

delete 27 Nisan 2017 09:31
avatar

Bu taktikleri uygulayarak artık Google'da bizler de hızlıca yol alabileceğiz.O zaman şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz.Paylaşım için çok teşekkür ediyorum.

delete 27 Nisan 2017 15:46sentiment_satisfied Emojiler